Karneval a masopustní veselice ve školce

Ve středu 26. února si děti ve školce užívaly karnevalového a masopustního veselí. Na karneval se děti moc těšily a celý den se nesl ve slavnostní zábavné náladě. Naše školka se na jeden den proměnila ve školku pohádkovou. Místo dětí tu byli draci, víly, spidermani, rytíři, princezny, batmani, vodníci, piráti, berušky, včeličky aj. Maminky dětem připravily opravdu krásné kostýmy.

Dopoledne se v naší školce tančilo ve víru pohádkových písní a děti si užívaly malou diskotéku. Pro děti byly připraveny různé hry.

Po dobré svačince jsme masky oblékli přes teplejší oblečení a všechny děti vyrazily průvodem po obci Brandýsek. Počasí nám přálo a na cestu nám svítilo sluníčko. Zastavili jsme se na obecním úřadě a v Základní škole, kde jsme společně zazpívali písničku a přednesli básničku. Děti se nestyděly a byly moc šikovné. Masopustní dopoledne jsme si všichni velice užily!

Kouzlení ve školce

Během měsíce únor naší školku po dvou letech navštívil kouzelník Hugo Kellner. Při vystoupení předvedl dětem spoustu legračních kouzelnických triků, nad kterými zůstával rozum stát. Dokonce naučil pár vybraných dětí některá ze svých kouzel. Děti za odměnu dostaly zlatou čokoládovou minci a byly odměněny potleskem. Kouzelnická show se moc líbila dětem i paní učitelkám a určitě se budeme těšit na příští návštěvu.

Překvapení pod vánočním stromečkem

Když děti přišly po vánočních prázdninách do školky, čekalo na ně velké překvapení. Pod vánočním stromečkem děti dostaly od Ježíška hodně nových hraček a didaktických her.  Děti dostaly např. nové modelíny, kočárky, miminka do kočárků, různé stavebnice, puzzle, logické hry, kuličkové dráhy a mnoho dalšího. Děti byly nadšené, že na ně Ježíšek ve školce nezapomněl a po společném rozbalení dárečků šly nové hračky hned vyzkoušet. 

Workshop - vánoční tvoření

Před Vánocemi se v naší školce uskutečnil další workshop s vánoční tématikou. Přijela za námi milá paní, která nám společně s kocourem na televizní obrazovce vyprávěla o Ježíškovi. Dozvěděli jsme se, kde se Ježíšek narodil, jméno jeho maminky a tatínka. Dále jsme si povídali o Vánocích, vánočních tradicích, zazpívali si společně koledy a nakonec jsme si vyrobili dřevěného andílka. Každý si vytvořil svojí barevnou sůl do koupele. Děti byly velmi nadšené a výrobky si odnesly domů.

Divadlo Koloběžka

Dopoledne 9. ledna k nám do školky přijelo naše oblíbené divadélko Koloběžka s pohádkou „Cirkus na kolečkách“. Pohádka byla velmi vtipná, plná veselých písniček a děti se u pohádky hodně pobavily. Příběh pohádky byl o lvím králi zavřeném v zoologické zahradě, který hledal svého malého synka a cesta ho nakonec zavedla až do cirkusu na kolečkách. Děkujeme za krásné představení a těšíme se brzy na další divadelní představení.

Pohádkové pásmo v kině

V pátek 29. listopadu jsme se s dětmi vydali do místního sálu v kině Brandýsek. Pro děti byly připravené pohádky jako Bob a Bobek, Broučci a Jen počkej zajíci. Největší úspěch u dětí sklidila „Jen počkej, Zajíci!“. Děti se nahlas smály vlkovi a na závěr pohádky pořádně zatleskaly. Děti si tak páteční den ve školce krásně zpestřily a už teď se těšíme na příští návštěvu kina.

Čertovská besídka

Začátek prosince probíhal ve znamení příprav na čertovskou besídku. Děti si upekly a nazdobily perníčky, ozdobily vánoční stromeček, vyzdobily třídy i šatny a nacvičily krásné představení na besídky. Besídka s čertovskou tématikou proběhla 4. 12. 2019 v odpoledních hodinách na třídách. Děti zazpívaly několik písniček, zarecitovaly básničky a nechybělo ani čertovské tancování. Děkujeme všem rodičům, že jste svým dětem připravili krásné kostýmy a užili si s námi besídku.