2. třídy na výletě

Začátek nového školního roku si žáci 2. tříd zpříjemnili dopoledním výletem do Sládečkova muzea v Kladně. Zde si prohlédli výstavu věnovanou dílu Ondřeje Sekory. Žáci obdivovali nejen spoustu krásných obrázků a knih pro děti, výstavu brouků a ptáků, ale s chutí se pustili do řešení připravených úkolů. Jako odměnu pak dostali obrázky, které si odvezli domů.

O_Sekora_Kladno

Úklid okolí školy

Žáci 2. tříd si se zapojili do akce "Ukliďme si Brandýsek" a s chutí se pustili do sběru papírů, papírků a plastových úlomků v okolí budovy C naší školy. Překvapivě bylo nepořádku dost málo, tak se vydali ještě kolem tělocvičny až do ulice Pod Veverkou a druhá skupina na trasu od kina k zahrádkám. Všechny sběrače potěšilo, že okolí školy bylo před státním svátkem 28. 9. pěkně uklizené.

Uklidme_si_Brandysek

Předškoláci pomáhali se zaléváním kytiček

V obci Brandýsek probíhaly v měsíci září a na začátku měsíce října sousedské podzimní brigády, kde se upravoval terén mezi školami. Zde se potom vysazovaly nové stromy a spousty nových rostlin. Této krásné akce se zúčastnili za doprovodu rodičů i některé děti z naší mateřské školy.  Ve středu 25. září se nejstarší děti ze třídy Sluníček vydaly po dobré svačině na vycházku na hřiště mezi školami. U hřiště pomáhaly zalévat nově vysazené kytičky a stromečky.  Některé děti si dokonce přinesly i své konvičky z domova. Děti se také seznámily s dřevěným hmyzím domečkem a povídaly si o tom, k jakému účelu slouží. Tato činnost byla pro děti zábavná, poučná, ale hlavně motivační. Děkujeme, že jsme se mohli zapojit a pomoc kytičkám a stromečkům, aby se jim v novém prostředí líbilo.

 

 

Divadlo v MŠ O Sněhurce a sedmi trpaslících

V úterý 1. 10. 2019 k nám do mateřské školky přijelo divadlo Kamila Kouly. Děti shlédly pohádku o princezně Sněhurce, sedmi trpaslících, zlé královně a krásném princi. Pohádka byla pro děti vtipně zahraná a některé vybrané děti si dokonce i zatančily s trpaslíky. Představení bylo proložené písněmi a děti si divadlo moc užily. Děkujeme za krásné a zábavné představení a už teď se těšíme na příští představení.

 

Divadelní představení v novém sále kina Brandýsek

V pátek dne 4. 10. jsme celá mateřská školka vyrazily na divadelní představení do nově zrekonstruovaného kina v Brandýsku. Pro děti byla připravena pohádka o princezně Adélce a čertech. Některé malé děti se Lucifera trochu bály, a tak si je paní učitelky vzaly k sobě, aby je utišily. Ostatní děti byly statečné a čertíků se nebály. Pohádka byla moc krásná, zábavná a děti na závěr hercům řádně poděkovaly potleskem. Děkujeme a už teď se těšíme na měsíc květen, kdy nás čeká další divadelní představení.

 

Užité odpoledne s dravci na fotbalovém hřišti

V úterý 17. září jsme společně s předškoláky a nejstaršími dětmi ze zbylých tříd v naší mateřské škole navštívili fotbalové hřiště v Brandýsku. Nešli jsme na fotbalové utkání, ale od rána jsme se těšili na vystoupení s dravci. Připojili jsme se k žákům 1. stupně základní školy a viděli se i s kamarády z mateřské školy ve Cvrčovicích. Na akci jsme si nezapomněli vzít i naše krásné kšiltovky, díky kterým jsme byli na hřišti dobře vidět. Počasí nám přálo a občas se i na nás sluníčko usmálo. Vystoupení s dravci bylo velice zábavné, pro děti poučné a moc se nám líbilo.

 

Přivítání po letních prázdninách

Prázdniny utekly jako voda a opět jsme se sešli v naší mateřské škole. Nový školní rok začal v pondělí 2. září a naše školka přivítala po prázdninách mnoho známých, ale i nových tváří. Ještě jednou vítáme všechy nové děti, které k nám přišli poprvé. Budeme se snažit, udělat vše pro to, aby se vám v naší školce co nejvíce líbilo. Nově příchozí děti si postupně zvykají na nové prostředí, kamarády i paní učitelky. Zvládají to skvěle, občas utřeme nějaké ty slzičky, ale společnými silami se dětem daří skvěle začlenit se do kolektivu mateřské školy.

Od prvního společného týdne procvičujeme různými činostmi názvy svých značek, seznamujeme s novými pravidly a upevňujeme kamarádské vztahy. Hrajeme si spolu, povídáme si s paní učitelkou, zpíváme a učíme se nové písničky a básničky, po dobré svačince si chodíme hrát na naše zahrádky nebo jdeme na vycházku. Všichni už se těšíme, jaká nová překvapení nás v novém školním roce potkají.