Překvapení pod vánočním stromečkem

Když děti přišly po vánočních prázdninách do školky, čekalo na ně velké překvapení. Pod vánočním stromečkem děti dostaly od Ježíška hodně nových hraček a didaktických her.  Děti dostaly např. nové modelíny, kočárky, miminka do kočárků, různé stavebnice, puzzle, logické hry, kuličkové dráhy a mnoho dalšího. Děti byly nadšené, že na ně Ježíšek ve školce nezapomněl a po společném rozbalení dárečků šly nové hračky hned vyzkoušet. 

Workshop - vánoční tvoření

Před Vánocemi se v naší školce uskutečnil další workshop s vánoční tématikou. Přijela za námi milá paní, která nám společně s kocourem na televizní obrazovce vyprávěla o Ježíškovi. Dozvěděli jsme se, kde se Ježíšek narodil, jméno jeho maminky a tatínka. Dále jsme si povídali o Vánocích, vánočních tradicích, zazpívali si společně koledy a nakonec jsme si vyrobili dřevěného andílka. Každý si vytvořil svojí barevnou sůl do koupele. Děti byly velmi nadšené a výrobky si odnesly domů.

Divadlo Koloběžka

Dopoledne 9. ledna k nám do školky přijelo naše oblíbené divadélko Koloběžka s pohádkou „Cirkus na kolečkách“. Pohádka byla velmi vtipná, plná veselých písniček a děti se u pohádky hodně pobavily. Příběh pohádky byl o lvím králi zavřeném v zoologické zahradě, který hledal svého malého synka a cesta ho nakonec zavedla až do cirkusu na kolečkách. Děkujeme za krásné představení a těšíme se brzy na další divadelní představení.

Pohádkové pásmo v kině

V pátek 29. listopadu jsme se s dětmi vydali do místního sálu v kině Brandýsek. Pro děti byly připravené pohádky jako Bob a Bobek, Broučci a Jen počkej zajíci. Největší úspěch u dětí sklidila „Jen počkej, Zajíci!“. Děti se nahlas smály vlkovi a na závěr pohádky pořádně zatleskaly. Děti si tak páteční den ve školce krásně zpestřily a už teď se těšíme na příští návštěvu kina.

Čertovská besídka

Začátek prosince probíhal ve znamení příprav na čertovskou besídku. Děti si upekly a nazdobily perníčky, ozdobily vánoční stromeček, vyzdobily třídy i šatny a nacvičily krásné představení na besídky. Besídka s čertovskou tématikou proběhla 4. 12. 2019 v odpoledních hodinách na třídách. Děti zazpívaly několik písniček, zarecitovaly básničky a nechybělo ani čertovské tancování. Děkujeme všem rodičům, že jste svým dětem připravili krásné kostýmy a užili si s námi besídku.

Mikulášská nadílka

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 k nám do školky přišli žáci z deváté třídy a jako Mikuláš s čert a anděli dětem rozdávali nadílku. Ještě než děti mikulášskou nadílku dostaly, nalezl Mikuláš ve své knize hříchů ty největší hříšníky z našich čtyř tříd. Tito hříšníci se zalekli a museli slíbit, že se v příštím roce už polepší. Některé děti, dokonce i plakaly, ale andílci čertíky vyhnaly a bylo za malou chvíli po pláči. Abychom dostali od andílků balíček, zazpívali jsme naší oblíbenou vánoční koledu „Stojí vrba košatá“. Děti v balíčkách našly adventní kalendář s Krtečkem, čokoládového čerta, jablíčko, perníček a ještě další dobroty. 

Hudební vystoupení - Schovanky (Lída Helligerová)

19. listopadu k nám do mateřské školy přijela paní Lída Helligerová s přiraveným hudebním programem „PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA“. Děti si zazpívaly známé vánoční koledy a všechny paní učitelky se s radostí přidaly. Některé odvážné děti si dokonce vyzkoušely vystupovat před publikem a zpívat koledy za pomoci hudebních nástrojů. Děti dostaly za odměnu fotografii s podpisem a ještě si vysloužily velký potlesk od kamarádů a paní učitelek. Hudební vystoupení nás naladilo na vánoční atmosféru a už teď se těšíme, až si za necelý měsíc rozbalíme pod stromečkem dárky od Ježíška.