20. 3. ZOH Pchjongčchang v 1. třídě

V naší třídě jsme společně zkusili další projektové dny. Tentokrát na téma „Zimní olympijské hry“. Během projektu byla výuka tematicky zaměřena na právě probíhající ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu.

Děti se dozvěděly základní informace o olympijských hrách a hravou formou plnily zadané úkoly v českém jazyce, matematice a prvouce, při kterých si mohly procvičit probrané učivo. Ve výtvarné výchově se snažily malovat sportovce a maskota ZOH. Nejvíce se asi dětem líbila tělesná výchova, kde si zasoutěžily v týmech a užívaly si radost ze sportu.

Během celých čtrnácti dnů jsme společně sledovali výsledky našich sportovců a medailová umístění jsme zapisovali do výsledkových listin. Bylo to čtrnáct dní plných nových informací, malování, tvoření, čtení a počítání. Dětem se práce na projektu líbila.

Photo0617