11. 10. Prevence rizikového chování

Celé úterní dopoledne parkovalo před budovou C naší školy služební auto Obecní policie Stehelčeves. Naše žáky totiž navštívil str.Marek  a postupně všechny žáky seznámil s výstrojí i výzbrojí pracovníka obecní policie. Žákům vysvětlil i připomenul bezpečnostní pravidla při různých činnostech a ochotně zodpovídal i jejich všetečné dotazy. Velký úspěch zaznamenal také při ukázce výbavy služebního auta a na závěr děti zachytil policejním radarem.Bylo to - jak děti několikrát opakovaly - "fakt hustýýýý". 
Strážmistru Markovi děkujeme za jeho ochotu, trpělivost a těšíme se na další spolupráci.

pa111301

4. B na dopravním hřišti

Ve čtvrtek absolvovali žáci 4. B první polovinu praktické výuky dopravní výchovy v kladenském Rozdělově. Nejprve dětem instruktor Filip zkontroloval cyklistické přilby, seznámil je s křižovatkami na dopravním hřišti a připomněl základní pravidla silničního provozu. Poté si už děti podle svých schopností vybraly  kola nebo koloběžky a pustily se do praktického výcviku. 

20. 3. ZOH Pchjongčchang v 1. třídě

V naší třídě jsme společně zkusili další projektové dny. Tentokrát na téma „Zimní olympijské hry“. Během projektu byla výuka tematicky zaměřena na právě probíhající ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu.

Děti se dozvěděly základní informace o olympijských hrách a hravou formou plnily zadané úkoly v českém jazyce, matematice a prvouce, při kterých si mohly procvičit probrané učivo. Ve výtvarné výchově se snažily malovat sportovce a maskota ZOH. Nejvíce se asi dětem líbila tělesná výchova, kde si zasoutěžily v týmech a užívaly si radost ze sportu.

Během celých čtrnácti dnů jsme společně sledovali výsledky našich sportovců a medailová umístění jsme zapisovali do výsledkových listin. Bylo to čtrnáct dní plných nových informací, malování, tvoření, čtení a počítání. Dětem se práce na projektu líbila.

Photo0617

12. 9. 5. třída v CEV Čabárna Kladno

Již v druhém školním týdnu se měli možnost žáci pátých tříd zúčastnit výukových programů v Centru ekologické výchovy Čabárna. 5. A se seznámila s vodou a životem kolem ní a 5. B zkoumala původ a využití PET láhve. Děti z obou tříd se dozvěděly spoustu nových a zajímavých informací, prohlédly si ulovené živočichy pod mikroskopem, filtrovaly vodu přírodními filtry nebo vyrobily umělecké dílo z použité PETky. 

IMG_4294