Jak na odevzdávání úkolů v Bakalářích

Vážení rodiče, milí žáci,

Zde máte několik rad při odevzdávání úkolů v systému Bakaláři. Nejprve je nutné zdůraznit, že je dobré pracovat na počítači či notebooku se systémem Windows skrze internetové rozhraní. Aplikace v mobilních telefonech, tabletech a zařízení s jinými operačními systémy nejsou příliš vhodné.

1. (červeně) Po přihlášení do systému Bakaláři klikněte na záložku výuka a vyberte kategorii domácí úkoly. 

(zeleně) Datum zadání a odevzdání úkolu

(modře) Případná příloha úkolu.

(žlutě) V případě, že je potřeba úkol odevzdat, je zde vlaštovka, přes kterou můžete úkol odevzdat a komunikovat tudy s vyučujícím. Přejděte na bod 2.

 

2. Při elektronickém odevzdávání (kliknutí na vlaštovku)

(zeleně) Váš text odpovědi.

(červeně) Pokud text posíláte ve formě přílohy či obrázku, kliknete na přílohy (návod pokračuje v bodu 3.) Přiložené soubory se zobrazí v části označené červeným rámečkem.

(modře) Máte-li vše, kliknete na odeslat. 

 

3. Při elektronickém odevzdávání (kliknutí na přílohy)

(zeleně) Klikněte na Vybrat soubory. Vyberete v počítači Vámi soubor k odeslání. Po nahrání přílohy (automaticky), klikněte na Odeslat.

4. Jakmile učitel úkoly zkontroluje a je v pořádku, zešedne. Pokud není splněný, je červený. V případě, že máte červené úkoly, vraťte se k nim, zřejmě nejsou celé nebo jsou v nich chyby. Ke komunikaci slouží následující postup:

(zeleně) Úkol, který je splněný, ale stále je u něj obálka - klikněte (červeně)

5. Prostředí, kde můžete ohledně daného úkolu dále komunikovat:

(červeně) Číst konverzaci - v případě, že vám učitel zašle zprávu, kliknete na tento odkaz.

(modře) Odevzdat úkol - v případě, že chcete učiteli dále zaslat zprávu nebo opravu úkolu. Opět postupujete jako při prvním odevzdávání.